Z Třebechovic vezeme 3 body

🕒 Sobota 16.3. 15:00, SK Třebechovice p. Orebem – FK ROJEK Kostelec A 0:3 (0:1)

🏆 1. A třída mužů, 18. kolo 

⚽️ 29. a 68. Hrubý, 75. Říha

👥 Matoušek – Klapal, Hrubý (82. Brandejs M.), Müller, Kvasnička (69. Cvejn), Plocek, Říha (76. Jedlinský), Bečka, Poledno (46. Kotyza), Kytlík, Sejkora (46. Vodička)

🟨 63. Forche – 14. Říha, 34. Poledno, 43. Plocek, 70. Klapal, 78. Kytlík, 81. Cvejn

 Suchý – Procházka, Kruka

 Třebechovice p. Orebem 👨‍👩‍👧‍👦 100 diváků

✍️ Zápis z utkání 🎥 záznam 1. poločasu zde a 2. poločasu zde

 📸 fotogalerie z utkání od p. Tobišky zde

💬 Radek Bíl, SK Třebechovice p. Orebem: "Los nám i na druhé jarní kolo přisoudil soupeře hrajícího o postup. Ráz utkání určila penalta v náš neprospěch. Jinak moc šancí k vidění nebylo a hrálo se jen po obě vápna. Soupeř zlomil náš odpor až druhou brankou v 68. minutě, kdy svoji kvalitu ukázal Hrubý a poté už jsme se nezmohli na vyrovnání. Cenu fair play by si zasloužil náš Dominik Dědeček, který za stavu 1:0 odvolal faul na svoji osobu a tím pádem i červenou kartu pro hostujícího kapitána."

💬 Kamil Kaplan, FK ROJEK Kostelec n.O.: "V prvním poločase jsme se proti dobře hrajícím domácím jen těžko prosazovali a výsledkem bylo jednobrankové vedení z pokutového kopu po ruce domácího hráče. Po změně stran jsme se zlepšili v pohybu i kombinaci a přidali další dvě branky po pohledných akcích. Fair play chování domácího útočníka Dominika Dědečka se často na trávníku nevidí. Připojujeme se k návrhu vedoucího týmu domácích a dáváme palec nahoru."

Chceme vyzdvihnout hlavně gesto fair-play domácího hráče Dominika Dědečka 🙏 Ve druhém poločase svedl souboj s Peťou Klapalem, rozhodčí Suchý situaci vyhodnotil jako zmaření zvejné brankové možnosti a vytáhl červenou kartu 🟥 Za stavu 0:1 a ve chvíli, kdy nás Třebechovice přehrávaly, Dominik Dědeček šel a rozhodčímu řekl, že se o faul nejednalo. Sudí červenou kartu zrušil a pokračovalo se 11 na 11 👏

🗣 A co k samotnému okamžiku řekl Dominik Dědeček? „Za stavu 0:1 jsem dostal výborný balón za obranu a mohl jsem jít sám na bránu. Bránící Petr Klapal měl k míči nejblíž a pokusil se na něj dosáhnout skluzem. V momentě, když jsem si předkopl míč a viděl jsem jeho nohy pod sebou, počítal jsem s tím, že mě bude faulovat. On ale zkušeně nohy stáhl a k žádnému kontaktu tedy nedošlo. S tím jsem nepočítal a ztratil rovnováhu. Pro diváky a hlavně pro rozhodčího to muselo vypadat jako jasný faul, protože s kartou neváhal a na tribuně se rozvířily emoce,“ popsal inkriminovaný moment útočník Třebechovic.

„Už když jsem padal a slyšel hvizd, věděl jsem, že to faul nebyl a že to rozhodčímu řeknu. Kvůli té červené kartě to bylo akorát více emotivní a za mě zbytečné to zamlčet. Hlavně by absence kapitána ovlivnila Kostelec nad Orlicí i v dalším zápase, a z toho bych radost neměl,“ pokračuje Dědeček, jehož gesto následně ovlivnilo průběh zápasu. „Kdybych nespadl, mohl jsem jít sám na bránu a mohlo to být 1:1. Kdybych neodvolal červenou, byla by to pro nás velká šance zvrátit zápas v náš prospěch. Petr Klapal patří k nejvýraznějším hráčům Kostelce, a pro nás by bylo o dost snazší dostat se do šancí, kdyby chyběl. Přesto jsem doufal, že to zlomíme a prosadíme se i proti jedenácti. Zápas byl z mého pohledu vyrovnaný a šance na získání bodů jsme měli,“ uvědomuje si Dominik Dědeček, na kterého se po utkání oprávněně valí slova chvály. „Určitě jsem to nedělal kvůli získání respektu. Ten bych si rád vydobyl svými výkony. Podle mě se dá fotbal hrát i bez zbytečného simulování a filmování faulů. Všichni víme, jak to je, že je to občas potřeba trochu přihrát, protože tím získáte výhodu, ale někdy je to moc. V tomto případě, kdy to nebylo úmyslné, je vhodné ukázat, že se dá hrát fér. Přece jen je to jenom fotbal a na naší úrovni ho hrajeme pro radost,“ uzavřel.