Na úvod jara prohra s Dobruškou

🕒 Sobota 25.3. 15:00, FK Kostelec A – SK Dobruška 0:2 (0:1)

🏆 M GROUP CZ Krajský přebor mužů, 19. kolo

⚽️ 41. a 77. Bílek

👥 Matoušek – Vodička, Klapal, Kaplan, Pups, Kytlík (46. Poledno), Šupler (46. Dostálek), Smola, Cvejn (63. Plocek M.), Müller (46. Andrys), Kotyza (71. Švandrlík)

🟨 53. Andrys – 50. Krahulec

 Vítek – Ježek, Prušinovský

 Městský stadion – Kostelec n.O., 👨‍👩‍👧‍👦 319 diváků

✍️ Zápis z utkání 🎥 stream na TVcom

📸 Fotogalerie z utkání od Zdeňka Fabiánka na Facebooku

💬 Kamil Kaplan, FK Kostelec n.O.: "Očekávání našeho prvního jarního mistrovského utkání předčilo náš výkon a to zejména v prvním poločase, kdy se na jeho konci hosté ujali vedení po rohovém kopu. Po změně stran jsme si vytvořili slibné šance na vyrovnání, z nichž největší skončila na tyči hostující svatyně. O výsledku nakonec rozhodla opět standartní situace hostů, kdy za naši tyč zapadla střela z přímého volného kopu dnes dvougólového střelce Vojty Bílka."

💬 Milan Petřík, SK Dobruška: "Utkání předcházely velmi zajímavé kroky domácích včetně skoro ligového preview. Bylo důležité, abychom v návaznosti na úvodní prohry tomu nepodlehli. Díky tomu, že se nám vrátili někteří hráči do sestavy, jsme to zvládli.I když to nebyla úplně uhlazená hra, byli jsme více na míči a vytvořili si i více šancí. Hráčům děkuji a domácím přeji, aby jim elán vydržel."

Novou posilou A týmu je Adam Smola

Dva dny před prvním jarním mistrovským zápasem přichází z TJ Spartak Opočno posílit náš tým Adam Smola 💪

26letý záložník, kterého znají kostelecké děti jako učitele tělocviku a informatiky na místní základní škole. Vynikající hráč, který odmítl nabídku Solnice, Třebechovic i Týniště! Jsme rádi, že je součástí kostelecké fotbalové rodiny 🔵⚪️

K A týmu se připojí na pátečním tréninku. Adame, vítej v Kostelci 💪

Na úvod jara derby s Dobruškou

Nový trenér, nová motivace, nová výzva. ⚽

➡ Fotbalový klub Kostelec nad Orlicí vstupuje do jarní části sezóny krajského přeboru mužů prestižním okresním derby. V sobotu 25. března přivítáme na domácím hřišti SK Dobruška a budeme se rvát jako lvi, bojovat do posledního dechu a lítat jako Bílí andělé, abychom vám ukázali, že umíme hrát fotbal!

Chceme, aby fotbal byl společenská událost! Pro tatínky, maminky i děti. Zveme tedy všechny slečny, maminky, babičky i prababičky. Každá dáma, která přijde na fotbal dostane od nás skleničku růžového vína jako pozornost.

Nemáme růžové brýle o záchraně v krajském přeboru, máme však hodně růžového vína a nebojíme se ho použít!

Těšíme se na vás!

V generálce vítězně

So 18.3. 13:00, SK Zámrsk – Kostelec "A" 1:3 (0:2)

⚽️ Poledno, Vodička, Šupler

👥 Matoušek – Vodička, Klapal, Kaplan, Kytlík – Šupler, Muller, Andrýs, Cvejn, Poledno – Kotyza

Střídali: Novotný, Sejkora, Havel, Brandejs

🏆 Přátelské utkání

🏟️ Zámrsk, přírodní tráva

🎙️ Pozásový rozhovor s trenérem Jaroslavem Novotným na Facebooku zde

Změny v kádru A týmu před jarní částí sezóny

➡️ Příchody:

Daniel Cvejn – FC Zdelov 1963 (přestup), Adam Smola – TJ Spartak Opočno (hostování), Ondřej Šupler – AFK Častolovice (hostování), Petr Brandejs – TJ Baník Vamberk (konec hostování)

⬅️ Odchody:

Petr Dyrc – TJ Velichovky (konec hostování), Martin Vídeňský – FC Zdelov 1963 (hostování), Ondřej Bečka – FC Zdelov 1963 (hostování)

Soupiska pro jaro – FK Kostelec n.O. "A"

☘️ Brankáři:

Tomáš Matoušek (89), Jakub Novotný (98), Ondřej Mitana (04)

👊 Obránci:

Kamil Kaplan (81), Petr Klapal (88), Miroslav Pups (89), Jan Vodička (98), Martin Plocek (00), Petr Brandejs (99), Jiří Sameljak (00), Jan Halbrštát (05)

⚡️ Záložníci:

Lukáš Říha (96), Daniel Cvejn (02), Radek Müller (00), Matěj Kytlík (03), Adam Poledno (05), Adam Smola (97), Jan Kvasnička (99), Jan Vilímek (94), Lukáš Andrys (02), Jakub Havel (05), David Sejkora (04)

💥 Útočníci:

Richard Dostálek (96), Ondřej Kotyza (98), Ondřej Šupler (05)

✍️👀💼💉 Realizační tým:

Trenér: Jaroslav Novotný, hrající asistent: Kamil Kaplan, vedoucí mužstva: Jan Vodička

Jaroměř – Kostelec A, ODLOŽENO

Sobota 18.3. 15:00 Jaroměř – Kostelec A ❌ Opět se nehraje! ❌

I druhé jarní kolo KP mužů je odloženo z důvodu nezpůsobilé hrací plochy ☔️💦, nový termín ⚽️ utkání je středa 17.5. od 18:00 na 🏟stadionu v Jaroměři.

Reportáž z tréninku dospělých

Je to jízda ⚽ Naše áčko teď fakt tvrdě třikrát týdně maká, aby se co nejlépe připravilo na jarní část sezóny. Trenér Jaroslav Novotný obrovsky zvednul morálku týmu, klukům ordinuje novou chuť do fotbalu a výsledkem je, že na každý trénink chodí více než 20 hráčů. A to je skvělá zpráva 🔝

"Ve fotbale se může stát cokoliv a dokud není sestup z krajského přeboru černý na bílém, tak máme o co hrát," říká trenér, který ještě loni trénoval ligové FK Pardubice ⚽

➡ Pojďte se podívat, jaký byl dnešní trénink. Jaroslav Novotný zároveň hodnotí své své první dojmy 🎥

Odkaz na video na Facebooku zde