Německý tým vítězem mezinárodního turnaje

V sobotu 15. června se pod záštitou náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Martiny Berdychové a za účasti poslance Matěje Ondřeje Havla uskutečnil v rámci mezinárodní spolupráce partnerských měst první ročník fotbalového turnaje o „Pohár partnerských měst“.

Do Kostelce přijely týmy kategorie U15 z partnerských měst Zeulenroda-Triebes (D), Myjava (SK), Bielawa (PL) a Dubove (UA), aby vzájemně poměřily síly s domácími fotbalisty. Tato pro naše město významná sportovně společenská událost byla zahájena slavnostním ceremoniálem za účasti představitelů partnerských měst a následnou návštěvou hasičské zbrojnice, kde hasiči představili svoji činnost ukázkou vyprošťování osob z havarovaného vozidla. Během sobotního dne mohli na městském stadionu diváci vidět celkem 10 fotbalových utkání. Vítězem turnaje se stal a putovní pohár si domů odvezl tým německého Zeulenroda-Triebes, který vyhrál 3 ze 4 zápasů a připsal si jednu remízu. Kostelečtí fotbalisté vybojovali skvělé 3. místo. Další ročník fotbalového turnaje se uskuteční v roce 2025 ve městě letošního vítěze, a to v německém Zeulenroda-Triebes.