Starší žáci – hodnocení sezóny

V sobotu jsme na domácí půdě v Kostelci odehráli poslední kolo Krajského přeboru Královéhradeckého kraje r. 2021/2022 s týmem Předměřic nad Labem. Utkání nebylo z naší strany nijak přesvědčivé, ale díky brankám Michala Beneše, Jáchyma Švandrlíka a Ondry Páleníka jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Nakonec výhra 3:1. 🤜🤛

Hodnocení sezony:

Do podzimní sezony 2021/2022 jsme vstoupili začátkem srpna loňského roku intenzivní 14-ti denní přípravou, která se nesla v duchu zvyšování fyzické kondice a rozvoje fotbalových dovedností. Trio trenérů Vik, Bolehovský, Šlaj tak připravilo tým složený z ročníku 2008 a 2007 do náročné sezony Krajského přeboru Královéhradeckého kraje.

Od samého počátku bylo jasné, že nás čekají těžké zápasy, což se potvrdilo zejména s týmy České Skalice, Červeného Kostelce a Broumova. V rámci podzimní sezony jsem odehráli s každým soupeřem dvě utkání, a proto se muselo část zápasů dohrát v jarní části, přičemž se v samotném v závěru dle konečného pořadí týmů rozhodlo o našem dalším působení ve zbytku jarní části. Podzimní tabulku jsme vyhráli, resp. jsme se umístili na 1. místě a tak bylo jasné, že nás čeká tzv. finálová skupina nejlepších týmů Královéhradeckého kraje, která vzešla z konečného umístění týmů v rámci dvou odehraných skupin. Na finálovou skupinu jsme se velmi těšili, protože nás čekaly týmy, se kterými jsme ještě neměli tu možnost porovnat síly. Byly jimi Hořice, Vrchlabí/Trutnov, Miletín/Javorka, Chlumec/RMSK Cidlina a Předměřice nad Labem. Jmenovaní soupeři se nakonec ukázali jako velmi kvalitní, leckdy posílené jejími lepšími hráči ze stejného ročníky hrajícími divizní soutěž a přesto, že se nám s nimi vždy nepodařilo sehrát utkání vítězně, herně jsme určitě nepropadali, naopak, byli jsme vždy vyrovnaným soupeřem, který se prezentoval velmi dobrým fotbalem. Konečné 4. místo je tak velkým úspěchem našeho týmu z celkové 10-ti členné finálové skupiny, kterou nakonec vyhráli fotbalisté z Hořic.

K uplynulé sezoně je třeba vyzdvihnout přístup hráčů a odvedenou práci jmenovaných trenérů, kteří pracovali s kolektivem cca 25-ti hráčů. Do nadcházející sezony 2022/2023 přechází především hráči r. 2007 do mladšího dorostu, což je kategorie, která je již připraví do mužského fotbalu a proto je třeba všem popřát hodně štěstí, ať se jich drží pevné zdraví a hlavně chuť do fotbalu, protože fotbal není pouhý koníček, fotbal je náboženství. 🙏

Na úspěšném tažení týmu U15 se podíleli: Jan Barvínek, Michal Beneš, Vojtěch Diviš, Sebastián Hernych, Tomáš Hodný, Pavel Hubálek, Šimon Knoško, Matyáš Langr, Šimon Lux, Michal Mareš, Jan Mikysa, Jakub Myšák, Václav Myšák, Adam Nývlt, Matouš Podstavek, Dominik Potměšil, Antonín Sládek, Lukáš Svatoš, Patrik Wolf, Mateo Čirip, David Šeda, Martin Šlaj, Michael Šreibr, Jáchym Švandrlík a náš nejlepší střelec jarní sezony Ondra Páleník, který se v pořadí střelců krajského přeboru umístil rovněž na krásném 4. místě se 12 vstřelenými góly. 👏

Za trenérský kolektiv trenér Tomáš Vik 🤙