Program na víkend 20.8. – 21.8.

So 20.8. 17:00, Kostelec "A" – FK Jaroměř

muži A tým – krajský přebor – 3. kolo

stadion: Kostelec n.O.

rozhodčí: Ikizgul – Vích, Rychtár

Ne 21.8. 10:30, Černíkovice/Solnice – Kostelec/Častolovice

mladší dorost – krajský přebor – 3. kolo

stadion: Černíkovice

rozhodčí: Kudláček

Ne 21.8. 17:00, SK Albrechtice – Kostelec "B"

muži B tým – okresní přebor – 3. kolo

stadion: Albrechtice

rozhodčí: Machač – Kučera, Špaček

Muži B tým – okresní pohár 2. kolo

Ne 7.8. 17:30, Dobruška B – Kostelec "B" 5:2 (0:2)

 branky: 51. z PK, 67. z PK, 78. a 82. Brožek, 90. Ludvík z PK – 33. Plocek L., 42. Havel

 sestava Kostelec "B": Novotný – Bečka (46. Johanides), Kytlík, Kvasnička (58. Jiruška), Plocek M., Havel (75. Sychra), Plocek L., Vilímek, Poledno (75. Žežule), Kotyza, Andrys (58. Kaplan M.)

 diváků: 35

 stadion: Dobruška rozhodčí: Halamka – Hvězda, Knapek

 zápis z utkání na IS.fotbal zde

Muži A tým – přátelské utkání

So 30.7. 10:15, Kostelec "A" – 1. FC Žamberk 3:2 (1:0)

 branky: Říha, Kotyza, Brandejs

 sestava Kostelec "A": Matoušek  Bečka, Brandejs, Havel, Idrissov, Kaplan, Klapal, Kotyza, Kozák, Kytlík, Muller, Poledno, Plocek M., Říha, Sejkora, Sameljak

 stadion: Kostelec n.O.

Muži A tým – přátelské utkání

St 27.7. 17:30, Kostelec "A" – TJ Jiskra Litomyšl 0:2 (0:0)

 branky: Jireček, Bačík

 sestava Kostelec "A": Novotný – Bečka, Brandejs, Halbrštát, Havel, Idrissov, Kaplan, Klapal, Kotyza, Kytlík, Matoušek, Muller, Poledno, Plocek M., Roberto, Sejkora, Sameljak, Žežule

 stadion: Kostelec n.O.

Muži A tým – přátelské utkání

So 23.7. 10:00, Kostelec "A" – FK Česká Třebová 2:3 (1:1)

 branky: Kotyza, Brandejs – 27. Müller, 61. Vaňous, 70. Müller

 sestava Kostelec "A": Mitana – Bečka, Brandejs, Halbrštát, Havel, Idrissov, Kaplan, Klapal, Kotyza, Kytlík, Muller, Novotný, Poledno, Řehák, Sejkora, Vídeňský, Žežule

 sestava FK Česká Třebová: Truhlář (46. Hotmar) – Langer, Vašata (74. Deml J.), Bohunek, Deml J (74. Krása) – Hýbl, Müller, Herclík – Rybka (46. Polášek), Vaňous (82. Truhlář), Krása (68. Rybka)

 stadion: Častolovice

fotogalerie z utkání na Facebooku zde

Muži A tým – letní příprava

den datum čas soupeř stadion
pátek 8.7.2022 18:00 Úvodní trénink Kostelec
sobota 23.7.2022 10:00 PU – Česká Třebová  Častolovice
středa 27.7.2022 17:30 PU – Litomyšl Kostelec
sobota 30.7.2022 10:15 PU – Žamberk Kostelec
sobota 6.8.2022 17:00 1. kolo KP – Slavia HK Kostelec

Prozatimní rozlosování podzimní části, krajské hlášenky jsou do 22.7. včetně.

IS – muži A:

https://is.fotbal.cz/souteze/detail-souteze.aspx?req=7358de0b-d7c1-43ee-be61-699d4c2f3e44

IS – muži B:

https://is.fotbal.cz/souteze/detail-souteze.aspx?req=5d8aca15-2bbf-488d-9c42-a3ab499f1876

IS – ml. dorost:

https://is.fotbal.cz/souteze/detail-souteze.aspx?req=b0069ef0-b9e1-4624-aa5c-9a4fae4e7a0a

Mladší žáci – hodnocení sezóny

Do sezóny 2021/22 jsme v kategorii mladších žáků, ročníky 2009 a 2010, přihlásili jako souklubí AFK Častolovice/FK Kostelec nad Orlicí, dvě mužstva. A tým nastupoval v krajském přeboru a B tým se zúčastnil okresního přeboru.

Podzimní sezóna klukům vyšla na výbornou a podařilo se nám jasně postoupit do finálové skupiny krajského přeboru mladších žáků, mezi 8 nejlepších mužstev královehradeckého kraje. Odehráli jsme 25 zápasů, z toho jsme pouze jednou remizovali a jednou odešli poraženi, s celkovým skóre 103:16.

Na jaře už to tak slavné nebylo. Kvalita soupeřů byla nesrovnatelně vyšší a v konečném zúčtování jsme skončili na 8. místě s počtem 4 výher, 5 remíz a 21 porážek. Pro kluky to byla velká škola, utkávat se s těmito soupeři, navštívili jsme spousty krásných nových sportovních areálů a myslím, že jen takto těžké zápasy mohou kluky posunout výkonnostně dál a těžit z toho mohou především v dalších sezónách.

Celkové 8. místo v konkurenci 30 družstev, z celého kraje hodnotíme jako velký úspěch, herně máme ale stále co zlepšovat.

Mužstvo nastupující v okresním přeboru, bylo převážně složeno z hráčů ročníku 2010 a mladších si herně nevedlo vůbec špatně navzdory tomu, že nastupovali většinou proti starším a vyspělejším soupeřům. Cílem bylo dát všem hráčům dostatečné herní vytížení, a to se určitě podařilo. Celkové umístění v sezóně ještě neznáme, protože finálový turnaj se hraje po uzávěrce vydání.

Během zimních prázdnin jsme klukům uspořádali akce s velmi hojnou účastí. První bylo bruslení na zimním stadionu v Rychnově, kdy si s námi přišli zabruslit a zahrát hokej i rodiče a další povedenou akcí byl turnaj ve stolním tenise, který si kluci taky velmi užili.

Za zmínku ještě stojí, že z našeho mužstva nastupuje spousta kluků v okresních výběrech a rozhodně tam nehrají druhé housle a vzorně reprezentují náš oddíl.

Z oddílu AFK Častolovice to jsou tito .

U-12 ročník 2010: Kapucián Tomáš, Beneš Marek, Fabián Marek, Kubec Daniel

U-10 ročník 2012: Frýda Matyáš a Praus Martin

Z Kostelce je to hráč ročníku 2010 Sládek Josef

V závěru bych chtěl klukům poděkovat za vzornou reprezentaci našeho oddílu, za jejich přístup k fotbalu a rodičům za podporu a trpělivost.

Za mužstvo U-13 Miroslav Frýda

Mladší dorost – hodnocení sezóny

V sezóně 2021/2022 odehrálo mužstvo mladšího dorostu nejvyšší krajskou soutěž kategorie U17. Před startem sezóny jsme museli řešit nepříjemný problém s rapidním úbytkem hráčů, kdy na startu nové sezóny oznámilo konec s fotbalem devět hráčů z původních 16, se kterými se počítalo do nového ročníku. Naštěstí se nám podařilo oslovit několik hráčů, kteří s fotbalem skončili dříve a dále přišli dva hráči z Doudleb a jednoho hráče jsme si převedli z kategorie U-15 (starších žáků).

S takto úzkým kádrem bylo jasné, že bez pravidelné výpomoci starších žáků, soutěž hrát nemůžeme. V podzimní části jsme odehráli základní skupinu B krajského přeboru, ve které jsme obsadili nakonec konečné 3. místo. Na podzim mužstvo, až na jednu výjimku a tou byl zápas v Chrudimi, kam nakonec odjelo pouze 10 hráčů, odehrálo několik velmi kvalitních utkání, a zejména zápasy na domácím hřišti, měli velmi vysokou kvalitu. Umístění na třetím místě nám zajistilo účast ve finálové skupině.

Velkým zklamáním je ale pro mě fungování mužstva od poloviny ledna, kdy začala zimní příprava. Nevím, co bylo hlavním důvodem, ale došlo k výraznému zhoršení tréninkové morálky, několik tréninků muselo být zrušeno pro nezájem hráčů. Opět skončili někteří hráči, a i když slibovali, že jarní část dohrají, nestalo se tak. Tento trend pokračoval celou jarní část, kdy jsme měli možnost odehrát zápasy s kvalitními soupeři, mezi které patřila mužstva Chrudimi, Pardubiček, Jaroměře, RMSK Cidlina, Nového Hradce, spojeného mužstva Hořice/Dohalice a Rychnova nad Kněžnou. Řada hráčů hledala pouze výmluvy, proč se tréninku neúčastnit, někteří hráči chodili odehrát pouze zápasy. Toto se samozřejmě projevilo na předváděné hře a výsledcích.

Ve finálové skupině jsme po odehrání 14 zápasů nedokázali navázat na kvalitní výkony z podzimní části, kdy se nám herně vydařili zápasy s vítězem finálové skupiny Chrudimí B, oba zápasy s Novým Hradcem a domácí zápasy s Jaroměří a spojeným mužstvem Hořice/Dohalice. V ostatních zápasech jsme nedokázali se soupeři držet krok ani herně, ani bojovností a nasazením většiny hráčů na hřišti. V celkové tabulce jarní finálové skupiny obsadili poslední 8. místo.

Celkové hodnocení sezóny nebude pozitivní, sice se nám podařil postup do finálové jarní skupiny, ale tam nám soupeři ukázali, že bez kvalitního tréninku celého mužstva nelze konkurovat. Děkuji všem starším žákům, kteří nám v sezóně vypomáhali, bez jejich pomoci bychom nebyli schopni některá utkání ani odehrát.

Závěrem děkuji i trenérům, za jejich činnost u mužstva mladšího dorostu, a hráčům přeji, aby i nadále měli chuť pokračovat ve svých fotbalových kariérách, a to jak v mužstvech dospělých, nebo ještě další sezóny v dorosteneckých mužstvech.

Za mužstvo U-17 Evžen Šupler