Muži A tým – letní příprava

den datum čas soupeř stadion
pondělí 11.7.2022 18:00 Úvodní trénink Kostelec
sobota 23.7.2022 10:00 PU – Česká Třebová  Kostelec
středa 27.7.2022 17:30 PU – Litomyšl Kostelec
sobota 30.7.2022 10:15 PU – Žamberk Kostelec
sobota 6.8.2022 17:00 1. kolo KP – Slavia HK Kostelec

Mladší žáci – hodnocení sezóny

Do sezóny 2021/22 jsme v kategorii mladších žáků, ročníky 2009 a 2010, přihlásili jako souklubí AFK Častolovice/FK Kostelec nad Orlicí, dvě mužstva. A tým nastupoval v krajském přeboru a B tým se zúčastnil okresního přeboru.

Podzimní sezóna klukům vyšla na výbornou a podařilo se nám jasně postoupit do finálové skupiny krajského přeboru mladších žáků, mezi 8 nejlepších mužstev královehradeckého kraje. Odehráli jsme 25 zápasů, z toho jsme pouze jednou remizovali a jednou odešli poraženi, s celkovým skóre 103:16.

Na jaře už to tak slavné nebylo. Kvalita soupeřů byla nesrovnatelně vyšší a v konečném zúčtování jsme skončili na 8. místě s počtem 4 výher, 5 remíz a 21 porážek. Pro kluky to byla velká škola, utkávat se s těmito soupeři, navštívili jsme spousty krásných nových sportovních areálů a myslím, že jen takto těžké zápasy mohou kluky posunout výkonnostně dál a těžit z toho mohou především v dalších sezónách.

Celkové 8. místo v konkurenci 30 družstev, z celého kraje hodnotíme jako velký úspěch, herně máme ale stále co zlepšovat.

Mužstvo nastupující v okresním přeboru, bylo převážně složeno z hráčů ročníku 2010 a mladších si herně nevedlo vůbec špatně navzdory tomu, že nastupovali většinou proti starším a vyspělejším soupeřům. Cílem bylo dát všem hráčům dostatečné herní vytížení, a to se určitě podařilo. Celkové umístění v sezóně ještě neznáme, protože finálový turnaj se hraje po uzávěrce vydání.

Během zimních prázdnin jsme klukům uspořádali akce s velmi hojnou účastí. První bylo bruslení na zimním stadionu v Rychnově, kdy si s námi přišli zabruslit a zahrát hokej i rodiče a další povedenou akcí byl turnaj ve stolním tenise, který si kluci taky velmi užili.

Za zmínku ještě stojí, že z našeho mužstva nastupuje spousta kluků v okresních výběrech a rozhodně tam nehrají druhé housle a vzorně reprezentují náš oddíl.

Z oddílu AFK Častolovice to jsou tito .

U-12 ročník 2010: Kapucián Tomáš, Beneš Marek, Fabián Marek, Kubec Daniel

U-10 ročník 2012: Frýda Matyáš a Praus Martin

Z Kostelce je to hráč ročníku 2010 Sládek Josef

V závěru bych chtěl klukům poděkovat za vzornou reprezentaci našeho oddílu, za jejich přístup k fotbalu a rodičům za podporu a trpělivost.

Za mužstvo U-13 Miroslav Frýda

Mladší dorost – hodnocení sezóny

V sezóně 2021/2022 odehrálo mužstvo mladšího dorostu nejvyšší krajskou soutěž kategorie U17. Před startem sezóny jsme museli řešit nepříjemný problém s rapidním úbytkem hráčů, kdy na startu nové sezóny oznámilo konec s fotbalem devět hráčů z původních 16, se kterými se počítalo do nového ročníku. Naštěstí se nám podařilo oslovit několik hráčů, kteří s fotbalem skončili dříve a dále přišli dva hráči z Doudleb a jednoho hráče jsme si převedli z kategorie U-15 (starších žáků).

S takto úzkým kádrem bylo jasné, že bez pravidelné výpomoci starších žáků, soutěž hrát nemůžeme. V podzimní části jsme odehráli základní skupinu B krajského přeboru, ve které jsme obsadili nakonec konečné 3. místo. Na podzim mužstvo, až na jednu výjimku a tou byl zápas v Chrudimi, kam nakonec odjelo pouze 10 hráčů, odehrálo několik velmi kvalitních utkání, a zejména zápasy na domácím hřišti, měli velmi vysokou kvalitu. Umístění na třetím místě nám zajistilo účast ve finálové skupině.

Velkým zklamáním je ale pro mě fungování mužstva od poloviny ledna, kdy začala zimní příprava. Nevím, co bylo hlavním důvodem, ale došlo k výraznému zhoršení tréninkové morálky, několik tréninků muselo být zrušeno pro nezájem hráčů. Opět skončili někteří hráči, a i když slibovali, že jarní část dohrají, nestalo se tak. Tento trend pokračoval celou jarní část, kdy jsme měli možnost odehrát zápasy s kvalitními soupeři, mezi které patřila mužstva Chrudimi, Pardubiček, Jaroměře, RMSK Cidlina, Nového Hradce, spojeného mužstva Hořice/Dohalice a Rychnova nad Kněžnou. Řada hráčů hledala pouze výmluvy, proč se tréninku neúčastnit, někteří hráči chodili odehrát pouze zápasy. Toto se samozřejmě projevilo na předváděné hře a výsledcích.

Ve finálové skupině jsme po odehrání 14 zápasů nedokázali navázat na kvalitní výkony z podzimní části, kdy se nám herně vydařili zápasy s vítězem finálové skupiny Chrudimí B, oba zápasy s Novým Hradcem a domácí zápasy s Jaroměří a spojeným mužstvem Hořice/Dohalice. V ostatních zápasech jsme nedokázali se soupeři držet krok ani herně, ani bojovností a nasazením většiny hráčů na hřišti. V celkové tabulce jarní finálové skupiny obsadili poslední 8. místo.

Celkové hodnocení sezóny nebude pozitivní, sice se nám podařil postup do finálové jarní skupiny, ale tam nám soupeři ukázali, že bez kvalitního tréninku celého mužstva nelze konkurovat. Děkuji všem starším žákům, kteří nám v sezóně vypomáhali, bez jejich pomoci bychom nebyli schopni některá utkání ani odehrát.

Závěrem děkuji i trenérům, za jejich činnost u mužstva mladšího dorostu, a hráčům přeji, aby i nadále měli chuť pokračovat ve svých fotbalových kariérách, a to jak v mužstvech dospělých, nebo ještě další sezóny v dorosteneckých mužstvech.

Za mužstvo U-17 Evžen Šupler

Nela Bartošová mistryní ČR

Velkého úspěchu dosáhla kmenová hráčka FK Kostelec nad Orlicí Nela Bartošová, ta je aktuálně na hostování v ženském prvoligovém týmu FC Hradec Králové, v kategorii mladších žákyň. Na finálovém turnaji – mistrovství republiky získal Hradec ve třech zápasech nejvíce bodů a stal se mistrem, navíc se Nela prosadila i gólově, dalekonosnou střelou otevřela skóre zápasu proti Slovanu Liberec!

Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů! 

Celý článek včetně fotografií na webu FC Hradec Králové zde

Starší žáci – hodnocení sezóny

V sobotu jsme na domácí půdě v Kostelci odehráli poslední kolo Krajského přeboru Královéhradeckého kraje r. 2021/2022 s týmem Předměřic nad Labem. Utkání nebylo z naší strany nijak přesvědčivé, ale díky brankám Michala Beneše, Jáchyma Švandrlíka a Ondry Páleníka jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Nakonec výhra 3:1. 🤜🤛

Hodnocení sezony:

Do podzimní sezony 2021/2022 jsme vstoupili začátkem srpna loňského roku intenzivní 14-ti denní přípravou, která se nesla v duchu zvyšování fyzické kondice a rozvoje fotbalových dovedností. Trio trenérů Vik, Bolehovský, Šlaj tak připravilo tým složený z ročníku 2008 a 2007 do náročné sezony Krajského přeboru Královéhradeckého kraje.

Od samého počátku bylo jasné, že nás čekají těžké zápasy, což se potvrdilo zejména s týmy České Skalice, Červeného Kostelce a Broumova. V rámci podzimní sezony jsem odehráli s každým soupeřem dvě utkání, a proto se muselo část zápasů dohrát v jarní části, přičemž se v samotném v závěru dle konečného pořadí týmů rozhodlo o našem dalším působení ve zbytku jarní části. Podzimní tabulku jsme vyhráli, resp. jsme se umístili na 1. místě a tak bylo jasné, že nás čeká tzv. finálová skupina nejlepších týmů Královéhradeckého kraje, která vzešla z konečného umístění týmů v rámci dvou odehraných skupin. Na finálovou skupinu jsme se velmi těšili, protože nás čekaly týmy, se kterými jsme ještě neměli tu možnost porovnat síly. Byly jimi Hořice, Vrchlabí/Trutnov, Miletín/Javorka, Chlumec/RMSK Cidlina a Předměřice nad Labem. Jmenovaní soupeři se nakonec ukázali jako velmi kvalitní, leckdy posílené jejími lepšími hráči ze stejného ročníky hrajícími divizní soutěž a přesto, že se nám s nimi vždy nepodařilo sehrát utkání vítězně, herně jsme určitě nepropadali, naopak, byli jsme vždy vyrovnaným soupeřem, který se prezentoval velmi dobrým fotbalem. Konečné 4. místo je tak velkým úspěchem našeho týmu z celkové 10-ti členné finálové skupiny, kterou nakonec vyhráli fotbalisté z Hořic.

K uplynulé sezoně je třeba vyzdvihnout přístup hráčů a odvedenou práci jmenovaných trenérů, kteří pracovali s kolektivem cca 25-ti hráčů. Do nadcházející sezony 2022/2023 přechází především hráči r. 2007 do mladšího dorostu, což je kategorie, která je již připraví do mužského fotbalu a proto je třeba všem popřát hodně štěstí, ať se jich drží pevné zdraví a hlavně chuť do fotbalu, protože fotbal není pouhý koníček, fotbal je náboženství. 🙏

Na úspěšném tažení týmu U15 se podíleli: Jan Barvínek, Michal Beneš, Vojtěch Diviš, Sebastián Hernych, Tomáš Hodný, Pavel Hubálek, Šimon Knoško, Matyáš Langr, Šimon Lux, Michal Mareš, Jan Mikysa, Jakub Myšák, Václav Myšák, Adam Nývlt, Matouš Podstavek, Dominik Potměšil, Antonín Sládek, Lukáš Svatoš, Patrik Wolf, Mateo Čirip, David Šeda, Martin Šlaj, Michael Šreibr, Jáchym Švandrlík a náš nejlepší střelec jarní sezony Ondra Páleník, který se v pořadí střelců krajského přeboru umístil rovněž na krásném 4. místě se 12 vstřelenými góly. 👏

Za trenérský kolektiv trenér Tomáš Vik 🤙

Muži B tým – mistrovské utkání

So 11.6. 17:00, Kostelec "B" – TJ Loko Borohrádek 5:2 (0:0)

 branky: 57. Sejkora, 65. 77. a 80. Cvejn, 89. Kaplan M. – 53. Brendl, 62. David

 sestava Kostelec "B": Kozák – Plocek L., Kvasnička, Halbrštát (56. Kaplan M.), Sejkora, Cvejn, Andrys (65. Vilímek), Bečka, Šeda, Žežule (56. Sychra), Čihák

 diváků: 55

 stadion: Kostelec n.O. rozhodčí: Machač – Špaček, Falta

 zápis z utkání na IS.fotbal zde

Muži B tým – mistrovské utkání

So 30.4. 16:30, Kostelec "B" – SK Přepychy 3:2 (2:0)

 branky: 8. Šeda, 20. a 60. Ježek – 49. Eimann, 83. Tomín

 sestava Kostelec "B": Novotný – Bečka, Sameljak, Plocek L., Havel (46. Halbrštát) – Sejkora (63. Žežule), Andrys (82. Čihák), Cvejn, Šeda – Brandejs, Ježek

 diváků: 60

 stadion: Kostelec n.O. rozhodčí: Halamka – Machač, Hvězda

 zápis z utkání na IS.fotbal zde

Muži A tým – mistrovské utkání

So 23.4. 17:00, Kostelec "A" – FK Jaroměř 2:0 (1:0)

 branky: 36. Hašek, 83. Ježek

 sestava Kostelec "A": Matoušek – Klapal, Pups, Dostálek (86. Bečka), Vídeňský, Idrissov, Hašek (65. Kvasnička), Říha, Kaplan, Kotyza (80. Ježek), Kytlík

 diváků: 130

 stadion: Kostelec n.O. rozhodčí: Šob – Vích, Svoboda

 zápis z utkání na IS.fotbal zde

stream z utkání na  zde

fotogalerie z utkání na fotbalfoto.cz zde

 komentář – Kamil Kaplan, FK Kostelec "A: "Do utkání za slunečného počasí a před slušnou diváckou návštěvou vstoupili aktivněji hosté a první vážnější situaci řešil brankář Matoušek. Do vedení jsme se dostali po rychlé akci, na jejímž konci se nemýlil kanonýr Hašek. Hosté se snažili o srovnání stavu a nám se otevíraly možnosti z protiútoků. Jeden z nich skončil na tyči hostující branky a při druhém jsme tváří v tvář gólmanovi netrefili branku. Rozhodnutí přišlo v 83. minutě, kdy se v soupeřově šestnáctce nejlépe zorientoval Ježek."

 komentář – Miloš Exnar, FK Jaroměř: "Přes trvalou herní převahu se nám nepodařilo vstřelit branku. Zahrávali jsme spoustu standardních situací, ale domácí veškerou naši snahu svou bojovností a obětavostí eliminovali a naopak z brejků zápas výsledkově rozhodli."