VV FAČR ukončil soutěžní ročník 2020/21

Na základě harmonogramu rozvolňování ze strany státních institucí, byl VV FAČR na svém úterním zasedání dne 4. 5. 2020 nucen schválit ukončení nedohraného soutěžního ročníku 2020/21.

„Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby se mohly neprofesionální soutěže dohrát. Z tohoto důvodu jsme také neustále vymýšleli nové a nové varianty scénářů tak, abychom mohli odehrát požadovaný počet utkání a byla zajištěna regulérní prostupnost soutěží. Ve chvíli, kdy jiné sporty soutěže odpískaly, my stále věřili a bojovali. Máme ale první květnový týden a stále není povolena ani možnost plnohodnotného tréninku klubů, takže je potřeba nyní bohužel konstatovat, že ani fotbalové soutěže již nepůjde dohrát“, říká předseda FAČR Martin Malík.

VV FAČR při svém rozhodování myslel i na to, že po dlouhé herní a tréninkové přestávce není možné realizovat s ohledem na absenci společné přípravy hráčů v klubech restart soutěží bez výrazného rizika zranění hráčů.

„Zdraví hráčů je a vždy bude naší prioritou. Opravdu jsme dnes již v termínu, kdy nejde realizovat harmonogram soutěží od ČFL a MSFL dolů, včetně tolik potřebného tréninkového procesu, který by restartu předcházel. Je to samozřejmě o to smutnější, že jde o druhou sezónu v řadě, kdy musely být neprofesionální soutěže předčasně ukončeny“, připomíná generální sekretář FAČR Jan Pauly.

FAČR přesto doufá, že ukončení soutěží, neznamená stále ještě automaticky konec fotbalové sezóny. V tomto duchu je také asociace připravena pomoci klubům s realizací případných turnajů jednotlivých klubů na OFS a KFS spadajících termínově do sezóny 2020/21.

„VV FAČR dnes rozhodl také o tom, že v případě realizace podobných turnajů, pokud tedy budou umožněny z hlediska hygienického rozvolňování, bude za předem stanovených pravidel proplácet náklady klubů na rozhodčí, tak abychom mohli jako střešní organizace amatérského fotbalu přispět alespoň nějakou měrou k reálnému návratu fotbalu na hřiště a zároveň pomoci přípravě hráčů na novou sezónu,“ dodává předseda FAČR Martin Malík.

Tréninkový proces všech mužstev obnoven!

Předpřípravka + Ml. přípravka:

Po, St, Pá 16:00 – 17:00, hřiště Kostelec 

Starší přípravka:

Po, St, Pá od 16:00, hřiště Častolovice

Ml. žáci + St. žáci:

Út + Čt 16:30 – 18:00, hřiště Kostelec

Dorost:

Po, St, Pá 17:00 – 18:30, hřiště Kostelec

Muži A + B tým:

Po, St, Pá od 18:30, hřiště Kostelec

Rozhovor s Matyášem Kijonkou

Orlický týdeník zveřejnil zajímavý rozhovor s odchovancem Kostelce a nyní mládežnickým hráčem FC Hradec Králové, Matyášem Kijonkou.

Sportovní naděje – dnes vám představujeme talentovaného fotbalistu, čtrnáctiletého Matyáše Kijonku z Kostelce nad Orlicí. Již v deseti letech přerůstal své vrstevníky na Rychnovsku, až si ho všiml obr z kraje – FC Hradec Králové. 

K fotbalu ho přivedl v pěti letech táta a začal hrát za mladší přípravku FK Kostelec nad Orlicí. Kterého úspěchu, nebo ocenění si Matyáš nejvíce váží? "Tím je určitě vítězství se starší přípravkou v zimní halové lize OFS Rychnov v roce 2017, kde jsem se stal i nejlepším střelcem turnaje, pak je to i druhé místo v ZHL v roce 2016." 

Díky svým výkonům se dostal i do Okresního rychnovského výběru, jak na toto období vzpomíná? "Vzpomínám na toto období velmi rád, bylo tam hodně dobrých soupeřů." 

Talentovaný Matyáš brzy odešel Hradce Králové. Kolik mu v té době bylo let a za který tým aktuálně hraje? "Do Hradce jsem přišel v deseti letech a to do kategorie U11. Od té doby hraji stále za FC Hradec. Aktuálně jsem v kategorii U15 a střídavě hraji na záloze, nebo kraji obrany." 

Kolik už má vlastně Matyáš medailí a která je jeho nejcennější? "Mám okolo třiceti medailí a šest pohárů. Tou nejcennější je stříbrná z Ondrášovka Cupu ze sezony 2018/19, kterou jsem získal s Hradcem Králové. Vítězem toho ročníku byla Sparta."

O sezónu dřív zářil Matyáš na McDonalds Cupu se svou školou ZŠ Sever Hradec Králové. Odměnou jim bylo televizní finále s Vítkovicemi a 2. místo. A zahrál si už někdy Matyáš proti těm největším, tdy pražským S? Spartě, nebo Slavii? A podařilo se mu skórovat? "Ano, hrál jsem. Jsou to hodně kvalitní soupeři. Gól jsem jim nedal, ale jednu asistenci jsem si už připsal. Porazit tyhle týmy je obtížné, přesto třeba Slavii jsme na té Ondrášovce 3:1 porazili."

Kdo je pro Matyáše sportovní vzor a jaký je jeho největší sen? "Tím je Lionel Messi z Argentiny. Můj sen je zahrát si za reprezentaci."

Muži A tým – přátelské utkání

Ne 13.12. 14:00, Kostelec "A" – SK Solnice 1:2 (0:1)

branky: Jedlička – Valášek, Mrázek

sestava Kostelec "A": 

sestava SK Solnice: 

stadion: Dobruška – UMT

komentář – Pavel Potužník, SK Solnice: "V posledním zápase letošního roku jsme se utkali s účastníkem krajského přeboru z Kostelce n.O. V utkání dostali šanci všichni hráči. Zápas jsme zvládli vzhledem k dvouměsíční herní pauze dobře. Zvítězili jsme 2:1 po brankách Valáška a Mrázka. Škoda řady dalších nevyužitých brankových příležitostí. Soupeř v závěru hrozil z rychlých brejků, ale naše obrana vše zvládla. Nikdo se nezranil, takže budeme v plné síle vyhlížet, kdy nás vládní pes zase pustí na hřiště?"

Přerušení soutěžního ročníku 2020/2021

Rozhodnutí Výkonného výboru FAČR o přerušení soutěžního ročníku 2020/2021:

1. Soutěžní ročník 2020/2021 se ohledně mistrovských a pohárových soutěží, vyjma soutěží v příslušnosti Ligové fotbalové asociace, jako řídícího orgánu soutěže, přerušuje do dne 31. 12. 2020 do 23:59 hod.

2. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány soutěží oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání.

Muži B tým – okresní přebor

Ne 11.10. 11:30, Rychnov "B" – Kostelec "B" 5:1 (2:0)

branky: 23. 35. a 72. Čech, 63. Zemánek, 79. Vavera – 61. Ježek

sestava Rychnov "B": Tobiška – Effenberk, Novák, Vacek, Hanyk D., Mňuk (80. Šmída), Zemánek (72. Brůžek), Čech (72. Vavera), Jedlinský, Stieber (60. Dapecí), Hanyk M. (60. Bittner)

sestava Kostelec "B": Jiroušek – Kytlík, Vídeňský (72. Čihák), Sameljak, Plocek M., Brandejs, Plocek L., Vilímek, Mlynář (59. Lamka), Ježek, Andrys (59. Sychra)

bez diváků

stadion: Rychnov – UMT rozhodčí: Smolko – Hrubý, Panocha

zápis z utkání na IS.fotbal zde

fotogalerie z utkání zde

komentář – Rychnov B, Jakub Jedlinský: "Vyrovnané utkání s možná až krutým výsledkem pro hosty. Jsem rád za produktivitu a za to, že jsme si udělali radost před "reprepauzou". Po prvním poločase jsme mohli děkovat našemu gólmanovi, že jsem udrželi vedení o dvě branky. Perfektně jsme odpověděli na snižující gól hostí a pak už jsme utkání v klidu dohráli a přidali další branky. Klukům díky! Kdoví, zda se za 14dní opět k fotbalu vrátíme"

komentář – Kostelec B, Antonín Řehák: "Neproměnili jsem několik šancí, což nás stálo výsledek. Když už snížíme, tak zase hned inkasujeme. Výsledek je pro nas krutý."

Muži A tým – krajský přebor

So 10.10. 14:00, Kostelec "A" – FC Slavia Hradec 1:4 (0:2)

branky: 76. Kotyza – 26. a 58. Řezáč, 21. Derner, 50. Brázda

sestava Kostelec "A": Matoušek – Bečka (46. Vídeňský), Klapal, Kaplan, Jedlička – Cvejn J. (46. Cvejn D.), Říha, Kvasnička, Neubecker (73. Kytlík), Kotyza – Dostálek (68. Plocek L.)

sestava FC Slavia Hradec: Moník – Šolc (83. Štipák), Dědeček (78. Lán), Brázda, Kosař (64. Hloušek), Houdek, Veselý, Špaček, Derner (68. Linhart), Poláček (82. Václavíček), Řezáč

bez diváků

stadion: Městský stadion – Kostelec rozhodčí: Nymsa – Šotek, Lukes

zápis z utkání na IS.fotbal zde záznam utkání na TVcom zde

fotogalerie z utkání zde

komentář – Kostelec "A", David Holman: "Gratuluji mému kamarádovi, trenérovi hostů Pepovi Boučkovi k výhře. Jsme možná jediný tým, který je za tuto vynucenou a otravnou pauzu rád. Všem přeji hezké svátky a zase po novém roce."

komentář – FC Slavia Hradec, Josef Bouček: "Byť výsledek vypadá jednoznačně, tak tomu neodpovídala předvedená hra. Z naši strany byla první půle statická a na těžkém terénu jsme hráli zbytečně složitě. Ve druhé půli jsme se vrátili k naší hře a i když to nebylo pořád optimální, tak jsme dovedli utkání do vítězného konce. Pro domácí je s ohledem na předvedenou hru výsledek krutý. Přeji novému realizačnímu týmu Kostelce v čele s Davidem Holmanem hodně úspěchu v další práci."