Zahájení přípravy dospělých

V pátek 15.5. začalo trénovat i mužstvo mužů. Prvního tréninku se zúčastnilo 28 hráčů včetně několika nových hráčů.

Zároveň to byl poslední den ve funkci trenéra B mužstva Milana Bořka, který odchází trénovat nedaleký Zdelov. Milanovi děkujeme za mnoho let v Kostelci a přejeme mu mnoho úspěchů v novém angažmá. Nové trenéry B mužstva představíme již brzy.

Tréninky A+B týmu dospělých budou každou St + Pá od 17:30, poslední TJ 19.6., následovat bude volno. Předběžný začátek letní přípravy je plánován na 13.7.

Termíny přátelských utkání:

den datum čas soupeř místo
neděle 31.5.2020 14:00 PU – České Meziříčí České Meziříčí
sobota 06.6.2020 14:00 PU – A tým vs. B tým Kostelec
sobota 13.6.2020 17:00 PU – Moravany Moravany

Důležité upozornění

Od 11.5. vláda České republiky vydala povolení týkající se sportování na venkovních sportovištích do 100 sportujících osob.

Po dohodě s Krajskou hygienou a Městem Kostelec nad Orlicí bude sportoviště otevřeno pouze pro tréninky sportovní organizované skupiny. Pro veřejnost zůstává sportoviště nadále uzavřeno.

V tento den bude otevřeno i Bistro na hřišti, kam jistě zavítá spousta z vás. Prosíme proto, aby jste dodrželi nařízení spojená se sportovištěm (sketepark, umělá tráva a hlavní hrací plocha). Tyto sportoviště budou označena páskou se zákazem vstupu, respektujte prosím toto rozhodnutí a nevstupujte na výše zmíněná sportoviště.

Děkujeme za pochopení.

Rozhovor s Lukášem Andrýsem

Jméno: Lukáš
íjmení: Andrýs
Pozice: Útočník
Věk: 17
Kariéra: TJ Sokol Kostelecká Lhota, FK Kostelec n.O.
Přezdívka: Krkovička, Luke Ťuke

Lukáši, za poslední rok jsi na sobě hodně zapracoval, co tě k tomu vedlo a co říkáš na to, že tě v minulém rozhovoru chválil kapitán A mužstva Petr Klapal?
Popravdě ani sám nevím. Asi to bylo tím, že mi všichni říkali, že když zhubnu, tak mám určitý potenciál a to mě asi nejvíce motivovalo. A to, že mě Petr Klapal chválil, za to jsem velmi rád, protože když jsem četl jeho rozhovor, tak mě to zahřálo na srdíčku od tak zkušeného a vynikajícího hráče.

V klubu patříš společně s Míšou Ludvíkem mezi mladé naděje, na kterých chce klub v budoucnu stavět. Co na to říkáš a řekni nám, jaké máš cíle v Kostelci?
Mladé naděje budou vždy, ale záleží na tom, jak na sobě budou pracovat. Míša Ludvík je skvělý spoluhráč a neuvěřitelně si rozumíme prakticky už od mala. Jestli budou všichni pracovat tak, jak pracujeme v poslední době s Míšou, tak si myslím, že tady budou skvělí hráči. Je dobře to stavět na odchovancích, protože si ti kluci uvědomí, že to má smysl trénovat a nic nevypouštět. Můj hlavní cíl v Kostelci je ten, abych se dostal do A-týmu a zahrál si se svým nejlepším kámošem (za chvíli příbuzným) Přémou ml. (Dan Cvejn) a zkusil nějak kosteleckému fotbalu pomoct.

Klub se vydal cestou mladých odchovanců, jak toto vnímáš ty a myslíš, že je to dobrá šance pro vás mladé?
Já to vnímám tak, že je to úžasná šance pro mladé. Kdo by nechtěl hrát v modrobílem a ještě k tomu v A týmu. Je to neuvěřitelná možnost ukázat, co ve vás je a pomoct tak kosteleckému fotbalu.

V prvním jarním utkání jsi si připsal první minuty v A mužstvu, čekal jsi to nebo jsi byl překvapen?
Popravdě jsem to vůbec nečekal, ležel jsem v posteli, zatímco mi zavolal náš Jarda Starka – Gomez (David Holman), jestli bych nemohl jet s nimi a to mě hrozně potěšilo, protože jsem cítil, že jsem se asi trochu zlepšil. A hlavně kabina mužstva mě potěšila, protože je to skupina, která drží vždy spolu a je tam sranda, hlavně díky Petrovi Klapalovi. 🙂

Co by jsi vzkázal svým vrstevníkům, na které jak řekl Petr Klapal, není spolehnutí a fotbal nedělají na sto procent?
Vzkázal bych jim to, že na sobě nikdy nesmí přestat pracovat. Vím, že nejsem žádný zkušený pardál, ale bez tréninků to prostě nejde. Vždy jsem šel raději na trénink než za holkama, protože fotbal je moje láska.

Máš velmi zajímavou přezdívku Krkovička, popiš našim fanouškům, kteří to nevědí, jak vznikla a jestli jsi tuto přezdívku přijal, či ti ze začátku vadila?
Myslím, že jí vymyslel Antonín Řehák st. Vždycky ke mě přišel a řekl: "Nazdar, pane Krkovička" a poplácal mě po zádech. Nějak mě to neštvalo, protože táta je řezník a dřív jsem byl trochu "krkovička". Spíše jsme si z toho s klukama dělali srandu, vůbec mi to nevadilo.

Na závěr máme otázku pro všechny stejnou. Popiš nám nějakou vtipnou historku ze svých začátků, či ze současnosti o sobě nebo o někom z tvých spoluhráčů?
Když jsem byl v elévech, tak jsme měli poločas a koupil jsem si párek v rohlíku a v tu dobu jsem chytal, takže jsem chytal s párkem v rohlíku a přitom jsem ho jedl, ještě že můj tým byl tak dobrý, že na mě nešla žádná střela. 😀  

Lukáši, děkujeme za čas, který jsi věnoval pro náš rozhovor a přejeme ti hodně životních a sportovních úspěchů a budeme se těšit, až vyběhneš jako stabilní hráč A mužstva v KP.

Všechny soutěže předčasně ukončeny!

Výkonný výbor FAČR na svém zasedání 7. 4. 2020 konstatoval, že pokračování amatérských soutěží představuje v současné době i nadcházejícím období nepřijatelné zdravotní riziko. 

  • Veškeré mistrovské a pohárové amatérské soutěže se plošně na celém území ČR ukončují ke dni 8. dubna 2020. Konečné pořadí zůstává podle stavu ke dni 8. dubna 2020.
  • Kluby nepostupují a nesestupují vyjma případů stanovených Rozhodnutím. Pravidla pro doplňování soutěží se použijí v souladu se Soutěžním řádem.
  • Pro zachování prostupnosti amatérských a profesionálních soutěží pro soutěžní ročník 2020/2021 se pro losovací aktiv organizovaný ŘKČ A ŘKM stanoví nejzazší termín 15. srpna 2020.
  • Jarní přestupní okno pro amatéry (1. ledna – 31. března) se prodlužuje do 31. května 2020.
  • Pořádání nemistrovských soutěží a přátelských utkání je možné pouze v souladu s rozhodnutími orgánů státní správy.
  • Tyto, jakož i další související změny, se řídí Soutěžním řádem účinným ke dni 8. 4. 2020, a rozhodnutím VV FAČR o ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a souvisejících opatřeních.

Celý článek na stránkách asociace zde

Rozhovor s kapitánem Petrem Klapalem

Jméno: Petr
íjmení: Klapal
Pozice: Obránce (Kapitán)
Věk: 31
Kariéra: FK Kostelec n. O.
Přezdívka: Ječmen

Petře, jsi hráč, kte ve své kariéře zůstal po celou dobu věrný Kostelci, jaké si měl nabídky a myslíš, že toto pouto s Kostelcem už vydrží do konce tvé kariéry?
Vypadá to, že když jsem přišel v 90 letech na stadion poprvé, tak jsem to podepsal na doživotí. Vůbec netuším jak vypadal přestupní lístek, když se ještě vyplňoval. Samozřejmě nějaké nabídky byly, v žácích jsem měl přestoupit do FK Pardubice a další lákavá nabídka byla v 18 letech do Olympie HK, která měla v té době našlápnuto do divize, jinak ty lepší nabídky asi odstřelilo mé chování na place a nebo nejsem tak dobrý, jak předpokládám 🙂 V létě mi bude 32, to už asi na velkou kariéru nebude.

Klub se dal cestou svých odchovanců, co na tuto cestu říkáš z pohledu hráče i trenéra mládeže a co od toho očekáváš ty?

K této cestě se přikláním, do fotbalu moc peněz nejde aby si člověk mohl koupit hotové hráče, tak je lepší si vypiplat své odchovance. V našem oddíle je dost šikovných hráčů v mladém věku, ale spíše u nich narážíme na neochotu trénovat a plus spolehnutí na některé není extra velké, přijdou vždy, až když se opravdu nudí a nemají nic lepšího na práci, tak snad se to v nich zlomí a dají tomu více. Vyjímkou je Míša Ludvík, který je na každém tréninku a je velkým příslibem pro klub a. Pochvalu zaslouží i Lukáš Andrýs, který na sobě zamakal neskutečným způsobem. A nesmím taky zapomenout na ,,Přemečka ml.“ (Dan Cvejn) ale toho už beru jako zkušeného mazáka i když věkem je kousek za občankou.

V kabině Áčka jsi už 13 let, jsi šéfem kabiny, jak jsi spokojen s partou v týmu?

Davide už tomu je 16 let, protože mě tenkrát mamka musela omlouvat z tanečních , když jsme měli mistrák, ale urážet se nebudu. S partou jsem spokojený, máme mladý perspektivní tým, když pominu dědka Kaplana a se všemi je ,,bžunda“.

Ty sám říkáš, že není týden, aby ti někdo ze soupeřových fanoušků nenadával. Ty jim velmi rád vtipně odpovídáš, je pravda, že toto vyhledáváš a libuješ si v těchto situacích?

Já sám říkám, že jak v tom zápase nejsou emoce, tak mě to nebaví, ale jak stárnu, tak i toto nějak opadává. Jak říká můj kamarád Miška Brandejs: ,,Petře, začni být vyblázněnej a budeš nejlepší.“ Sice mě nikdo nemá rád, ale mě to nevadí, základ je to soupeři znepříjemnit.

Na závěr nám prozraď, jako největší srandista týmu nějakou vtipnou historku ze svých začátků, či něco úsměvného na nějakého tvého spoluhráče. Něco co naši fanoušci neví.

Vzpomínek je spousta, ale teď mě nic asi nenapadá. Možná když jsme v dřívější době jeli na přátelák do Lhoty, tak ještě u nás hrál Milan Bulavcsjak, který při odjezdu od kabin si položil tašku na střechu auta a po přijetí na hřiště ji začal hledat. Prvně si myslel, že jsme mu ji schovali a pak při zpáteční pátrací akci ji našel vysypanou u Feroda.

Petře děkujeme za čas, který jsi věnoval tomuto minirozhovoru a přejeme ti to nejlepší v osobním i sportovním životě.

David Holman